Autor Wątek: Kalkulator do biznesów, dziwek i gangu oraz szybkich akcji  (Przeczytany 9661 razy)

turoseq2

• Sr. Member
Odp: Kalkulator do biznesów, dziwek i gangu oraz szybkich akcji
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 31, 2019, 16:12:07 pm »
Update:

+ Doświadczenie wypisane do 1800lvla
+ 2 nowe akcje: Costco Business Center (17bld SA) i SAIC Motor (22bld SA)

Wrzucam tylko excelową wersję
Kalkulator gangsters v3.21.xlsx

turoseq2

• Sr. Member
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 15, 2019, 00:41:19 am »
UPDATE!

Dodane funkcje do Haremu i Klubu Nocnego. Tak jak z poziomem, maksymalny jaki dodałem to 1800 (wartości ponad 1800 poziomu są niepoprawne). Wszystko zależy od tego, co wpiszecie w "poziom" w komórce B118.

Info: z racji tego, że poszczególne biznesy mają opłacalność liczoną (chodzi o ogólny rozrachunek z biznesów lub z dziwek) bez dodanych procentów do zarobków z racji profesji i konta pro, to sytuacja wygląda następująco:
- jeśli dany gracz ma mafiozo i konto pro, oraz "zysk za sztukę" wynosi np. 2mln na haremie, to drugi gracz z takim samym poziomem doświadczenia z blokersem i bez konta pro będzie miał 3mln. Jest to spowodowane tym, że biznesy wtedy będą mniej opłacalne (ponieważ nie ma wtedy +50%), natomiast energia pozostanie bez zmian - jednakże po to aby suma z biznesów i dziwek (F80 i F116) się zgadzała, zamiast obniżać opłacalność z biznesów, podwyższam zysk z energii.
Klub nocny jest także wrażliwy na 50% bonusu z posiadania konta pro.

Nie zrobiłem i raczej nie zamierzam robić automatycznego uzupełniania cen tych dwóch budynków, chyba że powiedzie się pospolite ruszenie które zamierzam niebawem zrobić - w co w sumie wątpię...

A zamierzam ewentualnie zrobić taką akcję, ponieważ nie jestem w stanie oszacować wzrostów cen apartamentowca i rezydencji powyżej 1500/1200 poziomu. Pomimo moich prób, jest to niewykonalne z moim zasobem danych. Cena jest mocno niestabilna.

Poza dodanym w pełni Haremem i Klubem nocnym (bez cen oraz tylko do 1800 poziomu) zrobiłem także pełną ścieżkę cen od 0 do 1500 poziomu apartamentowca oraz od 0 do 1200 poziomu rezydencji, z pomocą graczy @Brakoniecki oraz @ciucia24.

PS: cena 1 pkt energii jest określona jako 520zł oraz 1 wejściówka na 4h określona jest jako 12500zł. Zgodnie z rzeczywistością.

Wersja tylko na Excel, nie chce mi się jednak robić dwóch:
Kalkulator gangsters v3.40.xlsx

ciucia24

• Hero Member
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 15, 2019, 10:01:32 am »
super spraw z tym kalkulatorem polecam naprawde warto

Jumpers

• Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 15, 2019, 10:12:16 am »
Jak zwykle dobra robota co do pospolitego ruszenia raczej nic z tego kiedyś pisałem w tej sprawie to nawet nie dostałem odpowiedzi albo zwykłą na odczepnego tzn nie ma takiej możliwości i tyle. A szkoda bo chciałbym wyliczyć sobie ile muszę wewalić biletów na zarobki X cz Y
Jeśli masz pytania w sprawie konkursów wyślij wiadomość na PW w Grze lub na Forum

turoseq2

• Sr. Member
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 29, 2019, 23:18:36 pm »
Kalkulator jest skończony. Poza drobnymi błędami do poprawy, oraz przy aktualizacjach admina, kalkulator raczej nie będzie już aktualizowany.

Ostatnie zmiany:
1. Podwojenie zwiększenia zarobków za ring podawane w Inwestycjach w kolumnach I i J, ponieważ liczba pktów ringowych na bilet to teraz 1000 zamiast 500.
2.Dodany mnożnik opłacalności energii:
Energia i wejściówki są trochę mniej warte niż reszta inwestycji. Spowodowane jest to tym, że energii i wejściówek nie dostajemy za skorzystanie z łapówki - dostajemy tylko kasę na podstawie godzinnych zarobków. Dlatego, pomimo że wszystko jest poprawnie, możemy na siłę zmniejszyć opłacalność 3 pierwszych pozycji arkusza Inwestycji - żeby nie marnować kasy na energię która bardzo powoli będzie się zwracać i w żaden sposób tego nie przyspieszymy biletami. Jeśli nie chcesz ingerować w taki sposób w opłacalność - ustaw 100% i zapomnij. Osobiście proponuję 75-90%. Zysk za sztukę będzie pokazywany bez zmian (zawsze surowe 100%)!.
3. Inny przelicznik opłacalności:
Od dzisiaj opłacalność (kolumna E) jest liczona na podstawie godzinnych zarobków - tak jak kolumna H. Przy czym, aby nie było za dużo cyfr, podzieliłem to przez 3600 - więc de facto, kolumna E mówi nam o ile zwiększymy zarobki, gdy wydamy na daną inwestycję 1 sekundę wypłaty.
4. Inwestycja - poziom:
Podliczyłem zyski jakie gracz może uzyskać przy zdobyciu poziomu. Cena takiego poziomu jest wyliczona osobno w Szybkich Akcjach - jest zależna od tego jaki poziom wpiszecie w B119 oraz od SA jakie wpiszecie w Szybkich Akcjach. To jedyne kwestie które dotyczą ceny. Nie określa się % do przyszłego lvla ani nic z tych rzeczy.
Zarobki za poziom to 5 składników:
- wzrost zarobków za sam poziom
- energia przeliczona na złotówki za 1 poziom (a dokładniej różnica między tym co otrzymujesz teraz, a tym co będziesz otrzymywał na minutę na przyszłym poziomie)
- wejściówki (różnica między tym a przyszłym poziomem)
- Harem i wzrost przychodów energii przy zdobyciu kolejnego poziomu (zależna od poziomu haremu)
- Klub Nocny i wzrost przychodów wejściówek (różnica między poziomami, zależne od poziomu klubu nocnego)
Ostatnie 4 są też zależne od tego mnożnika do energii (więc przy 0% na mnożniku, opłacalność będzie naliczona tylko na podstawie zwiększenia zarobków cogodzinnych). Zysk za sztukę zostanie bez zmian.
Konto Pro i profesja wpływa na zysk za sztukę i na opłacalność (tłumaczyłem to przy poprzednim update'cie).

No i oczywiście w żaden sposób opłacalność nie uwzględnia innych profitów za poziom - jak chociażby nowego biznesu i dziwki... więc nadal warto wbijać poziom, nawet jeśli kalkulator tego nie zaleca:)

Kalkulator gangsters v3.50.xlsx

turoseq2

• Sr. Member
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 22, 2019, 02:52:12 am »
Update

Nieznaczny update - dodano biznesy oraz dziwki za 1600 i 1700 poziom. Dodałem także sporo komentarzy do komórek (w większości jest to po prostu "Nie modyfikuj", no ale są :D )

Excel:
Kalkulator gangsters v3.51.xlsx

turoseq2

• Sr. Member
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 20, 2019, 01:34:59 am »
Update (od admina)

nowy drag, 2x większa stawka za dzielnice, wpisane 15bln za bilet. Czyli dokładnie to co w aktualizacji

Nic innego chyba nie zostało zmienione.

Excel:
Kalkulator Gangsters v3.52.xlsx

turoseq2

• Sr. Member
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 28, 2020, 03:02:15 am »
Jest taka sytuacja, że czasami zdarza się (powiedzmy, że raz na 20 aktualizacji kalkulatora), że nie pojawiają się ikony sygnalizacji przy najbardziej opłacalnej inwestycji. Nie do końca wiem dlaczego tak się dzieje, natomiast wiem co przeszkadza prawidłowemu wyświetlaniu tych ikon.

Powodem jest komórka opłacalności poziomu. Wygląda na to, że wyświetlane tam wartości są zbyt małe w porównaniu do reszty, albo coś kiedyś popsułem i nie do końca wiem co - ale akurat tutaj nie za bardzo było co popsuć.

Nie będę uploadował nowej wersji, bo jest to nieznaczny błąd który łatwo można skorygować samemu, ponadto
a) nie każdemu wyświetlają się te ikonki, ponieważ i tak korzystają z googledocs czy OpenOffice itp., gdzie tam nigdy się nie wyświetlają te ikony
b) nie każdemu zdarzają się przypadki gdzie ta ikona znika
c) nie każdemu to przeszkadza w korzystaniu z kalka

Stąd, dla wybranych spróbuję pokazać tutorial jak to zmienić samodzielnie, a nuż niektórzy się nauczą czegoś nowego w tworzeniu arkuszy excel :P prawdopodobnie na innych wersjach Excela dostęp do zasobu będzie inny niż w moim wypadku, natomiast u mnie wygląda to tak:

Rozwiązanie 1:
Zmieniamy zakres komórek, których dotyczy formatowanie warunkowe odnośnie sygnalizatora, wyłączając komórkę opłacalności poziomu E2:

krok 1: Zaznaczamy jakąkolwiek komórkę z kolumny E (kolorową), szukamy opcji "formatowanie warunkowe" i wybieramy "Zarządzaj regułami"

krok 2: zmieniamy zakres komórek, których dotyczy formatowanie pierwszego rzędu ("zestaw ikon") - usuwamy komórkę E2 z zakresu, czyli zmieniamy formułę "=$E$2:$E$82;$E$85:$E$120" na "=$E$3:$E$82;$E$85:$E$120"

Klikamy zastosuj/ok i problem powinien zniknąć. Rozwiązanie jest stratne, bo wyłączamy wtedy "poziom" z kontroli opłacalności, natomiast dotyczy to tak naprawdę garstki osób o niskim lvlu.

Rozwiązanie 2:

Krok 1: ten sam

Krok 2: klikamy edytuj regułę, a następnie wybieramy "Formuła" z opcji tak jak na poniższym obrazie:

Krok 3: wpisujemy w Wartości : "=MAX($E$2:$E$82;$E$85:$E$120)", tak jak widać

Powodzenia! :)

seba069

• Hero Member
  • [G2] 13,16,23,29,39,41,49,52,57,65
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 03, 2020, 09:31:11 am »
Hej.
Po zastosowaniu rozkładu alfonsów, mnożnik do nich do kalkulatora powinien wynosić 2,57428572

Aktualnie liczy mi on idealnie zarobki z dziwek