• Welcome to Gangsters.pl - Forum gangsterskie. Please log in or sign up.

Kalkulator do biznesów, dziwek i gangu oraz szybkich akcji

Zaczęty przez turoseq, Październik 14, 2016, 00:37:17 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jumpers

a no gdyby jeszcze pokazywał dobre zarobki z dziwek to by było  super bo u mnie to już jest różnica ponad 50mln

Bad Boy

i to jest Jump ta roznica z alfonsow na moje ja jako jeden z nielicznych dobilem do alfonsow po 450 i raczej nei zauwazylem abyu od pewnego momentu cos dodawaly moze pozniej przy zakupie dziwek ciezko okreslic

Jumpers

no u mnie chyba na 75 każdego alfonsa ostatni raz mi coś dodało potem tez nie zauważyłem

turoseq

Po roku nieaktualizowania kalkulatora, w końcu utworzyłem nową wersję.

Co zawiera nowa?
- biznesy i dziwki do 1500 poziomu, czyli nie ma osoby która nie jest w stanie z niego skorzystać
- precyzyjniejszy przelicznik alfonsów (Ci z topki nadal mogą mieć problemy z dokładnością ale różnica od rzeczywistości zmalała o co najmniej 90%)
- podział na 4 arkusze:
Arkusz 1. Inwestycje + globalne zarobki - w szacie nic się nie zmieniło, zmieniłem jedynie kilka wpisów do legend, więc zalecam przeczytać ją ponownie
Arkusz 2. Dragi i budynki do gangu - trochę mniej intuicyjny niż arkusz 1, wcześniej był zawarty w innym poście i w innym pliku
Arkusz 3. Krótka tabelka, która zawiera moją liczbę alfonsów - wydaje mi się że nie ma większego progu z alfonsami, tak jak tu niektórzy pisali - mają dużo alfonsów (400+) ale od 75 nie zauważyli różnicy. Liczby z arkusza gwarantują najwyższy próg zarobków generowany od alfonsów, o jakiego istnieniu wiem. Jakby co to mnie poprawcie.
Arkusz 4. Tabelka SV do przejęcia dzielnicy

Pozdrawiam.
PS: pytania dot. kalkulatora proszę kierować na priv w grze, na nick turoseq2.
Link do kalkulatora
https://www.easypaste.org/file/m7tvgsEN/Kalkulator.gangsters.v2.01.xlsx?lang=pl

turoseq2

#19
Minął kolejny rok, już jakiś czas temu link umarł, dlatego też wrzucam reupload.

Drobne zmiany:
1. Apartamentowiec/rezydencja:
- legenda mówiła uprzednio o wzroście 100mln/poz., jednak arkusz liczy też wyższe wartości. Nie mam przekonania co do poszczególnych poziomów poniżej 975 poziomu apartamentowca, mogą być delikatne różnice na pojedynczych wartościach; no i jako że nie mam dostępu do informacji o cenach powyżej 975. Na 975 cena wzrasta o 400mln/poz, wyższe progi nie są uwzględnione. TO JEST TYLKO BONUS, w razie nieprawidłowości zawsze można przepisywać je samodzielnie
- rezydencja jest jeszcze bardziej nieprecyzyjna :D
2. Składanie dragów
Można było złożyć ekstazy, lsd, peyotla, x-phila i black power w jedną kolumnę, jednakże bardzo psuło to szatę graficzną i ciężko było zrozumieć co dokładnie się w excelu dzieje. Dlatego też usunąłem tą opcję całkowicie, poza tym: i tak rzadko który gang miał perfekcyjnie złożone dragi no to po co to komu.
3. Protip
Ja naprawdę nie wiem jak działają alfonsi i jak się to wszystko klei. Wiem tylko tyle, że bardzo chałupnicza jest metoda przybliżania wartości w grze. I dla ambitniejszych:
Jeśli przeszkadza wam fakt, że wartości w grze (zarobki z dziwek) a wartości w kalkulatorze bardzo się od siebie różnią, w komórce M82 jest mnożnik z alfonsów. Jak go trochę zmodyfikujecie to może uda wam się doprowadzić do perfekcji licznik zarobków. Uwaga! Mnożnik jest bardzo czuły.
W i ramach protipu mam prośbę, abyście w komentarzu wpisali jakie są różnice pomiędzy tym, jak zarobki liczy wam gra a jak kalkulator. Chciałbym wiedzieć jak bardzo niedokładny mam ten kalkulator, bo z tego co wiem to jest jedyny jego czuły punkt. Z góry dzięki

link do kalkulatora
https://www.easypaste.org/file/gNxAPIKZ/Kalkulator.gangsters.v2.02.xlsx?lang=pl

Sly


Karl


turoseq2

#22
Wrzucam nową wersję kalkulatora, choć głównie to tylko reupload (easypaste, czyli poprzedni host coś odwalił i teraz wywala użytkownikom, że to niebezpieczna strona).
Link:
https://ufile.io/7by4t

Zmiany:
- apartamentowiec ma automatycznie zmienioną cenę do 1100+ poziomu
- rezydencja do 900+
- plus znaczy tyle, że nie wiem do którego poziomu będzie ten sam sposób przyrostu kosztów, jak zmieniałem przy 1000lvlu to starczyło do 1099, więc możliwe że kalkulator będzie zgodny nawet do 1199 [apartamentowiec]
-trochę się pobawiłem w arkuszu 4 z tabelką SV do przejęcia dzielnic, teraz nie trzeba nic wpisywać o ile liczba dzielnic się zgadza, radzę doczytać legendę w tym wypadku.

Jeśli posiadasz już kalkulator, a twój apartamentowiec jest większy niż 1200 to nie zauważysz żadnych zmian w arkuszu 1, nie radzę ściągać. Opcjonalnie można pobrać jeśli apartamentowiec mniejszy niż 1000, no i zalecam pobranie między 1000 a 1200 poziomem apartamentowca, bo wygodniej trochę.
Przypominam że w przypadku przenoszenia się z jednej wersji do drugiej nie trzeba wszystkiego przepisywać, wystarczy skopiować ze starego prawie całą kolumnę B i G i niektóre inne komórki (te szare) oraz cały arkusz 2 BO PRAKTYCZNIE NIC się nie zmieniło.
Lub alternatywnie wystarczy skopiować formuły z M3 i M4 oraz M81, N81 arkusza 1, bo tylko to jest zmienione.

Enjoy

turoseq2

#23
Nowa wersja kalkulatora, która zawiera arkusz dotyczący szybkich akcji (podajesz SA, swój poziom i ten który chcesz mieć - wszystko Ci wyliczy).

Ponadto w pozostałych arkuszach (które teraz mają nazwę czego dotyczą) dodane listy rozwijane w celu łatwiejszej obsługi (choć z początku może się wydawać że obsługa jest trudniejsza, bo trzeba się czasami naklikać).

Zmienione legendy, dodane UFO-Vision.

Arkusz Szybkie Akcje został stworzony przy współpracy z graczami Jumpers (w sumie to też na jego prośbę :D) oraz Bad Boy.

Link:
Kalkulator Gangsters v3.03.xlsx

Uwaga! Działa tak jak ma działać na Excel 365 ProPlus, Szybkie akcje sprawdzone też w przypadku korzystania z docs.google.com (niestety usuwa ikony w inwestycjach i zmienia szerokość kolumn), oraz raczej działa w Excel 2010. Nie odpowiadam za to jak to wygląda na LibreOffice'ie czy innych tego typu zamiennikach.

@edit
wersja 3.02
naprawa drobnych błędów - źle liczyło w przypadku podawania expa samodzielnie

@edit
wersja 3.03
nie wiem jak to się stało, ale jeszcze na dużo starszych wersjach miałem niepodpięte biznesy i dziwki za 1400 i 1500lvl, poszła poprawka (wystarczy zmienić funkcje w F80 i F116 w Inwestycjach)

Dima232

Dobra robota bardzo przydatny kalkulator^^. Dużo pracy cię to kosztowało dzięki, że się nim podzieliłeś :D

turoseq2

Poprawka - medialny gangster w inwestycjach nie podawał poprawnych wartości, błąd spowodowany przejściem ze starego wpisywania na nowe listy rozwijane
+ drobne korekty

Wersja 3.04, link:
Kalkulator Gangsters v3.04.xlsx

turoseq2

Poprawiony drobny błąd, że kolor czerwony (który w arkuszu Szybkie Akcje tłumaczę jako błąd użytkownika) przy wpisywaniu poziomu, kiedy włączony jest tryb "docelowego poziomu", że pomimo włączenia trybu "automatyczne z inwestycji", nadal brał pod uwagę poziom wpisany przy "wpisywaniu samodzielnym". Wszystko liczyło się normalnie, natomiast wyskakiwał ten czerwony kolor i się go pozbyłem. Wiem, trochę skomplikowane :D

+++
stworzyłem wersję kalkulatora bardziej kompatybilną z platformą docs.google.com, ponieważ wiele osób korzysta z arkuszy właśnie tą drogą

wersja klasyczna (Excel 365 ProPlus i inne wersje excela):
Kalkulator Gangsters v3.1.xlsx

wersja na docs.google.com (generalnie bardziej uniwersalna):
GoogleDocs - Kalk Gangsters v3.1.xlsx

w docsach zastąpiłem ikony różnymi kolorami: ikona zielonego światła == biały napis na czarnej komórce
żółty wykrzyknik w ringu == żółty kolor komórki
zielony "ptaszek" w ringu == zielony kolor komórki

dodatkowo zniknęła ta tabelka od wpisywania samodzielnego w szybkich akcjach, kiedy aktywnym trybem jest automatico, aczkolwiek tutaj i tak będzie różnie z tym

Jeśli używacie aplikacji na komputerze korzystając z tej wersji pod google i ta aplikacja jest inna niż excel, dajcie znać na jakich platformach kalkulator działa w porządku, a których wersjach jest coś nie tak, priv pod turoseq2 w grze

turoseq2

Przepraszam, że co chwilę wrzucam nową wersję, ale okazuje się że niektóre rzeczy robiłem na "odwal się", kiedy wchodziły update'y w grze, teraz znajduję powoli te błędy i próbuję je korygować. Wiem, że to uciążliwe kiedy co chwilę wrzucam nową wersję, mnie też się nie chce co chwilę uploadów robić, no ale tym razem:

Kiedy weszły do gry dziwki za poziom (budynek vip: 100lvl,200lvl itd.) to skopiowałem funkcję do upgrade'ów z ringu z biznesów do tych nowych dziwek, tj. od Rominy Caroliny zwiększenie zarobków bonusem z ringu jest nastawiony tak, jakby upgrade kosztował 500pkt/5000pkt ringowych zamiast 200pkt/2000pkt i kwoty tam widniejące są pomniejszone o 60% (np. pokazywało że wzrost zarobków wynosi 2mln zamiast 5mln).

Jeszcze raz przepraszam, mam nadzieję że to już wszystkie błędy jakie miałem - przy okazji usuwam wszystkie pozostałe pliki, tak aby nikt się nie pomylił przy downloadzie

Wersja klasyczna (Excel):
Kalkulator gangsters v3.11.xlsx
Wersja na docs.google:
GoogleDocs Kalk Gangsters v3.11.xlsx

turoseq2

Kolejny update.

Inwestycje:
+ koszty apartamentowca i rezydencji do 1200+ i 1000+ (prawdopodobnie cena utrzyma się do 1299 i 1099 poziomu)
+ nazwa biznesu za 1500lvl
+ drobna zmiana szaty i legendy
Alfonsi:
+ drobny opis bo nie każdy rozumie o co chodzi z progiem alfonsów
Szybkie akcje:
+ dodany HSBC (4bld SA)
+ dodany China Mobile(10bld) i One Hyde Park(13bld). Jak łatwo zauważyć, mam lukę pomiędzy HSBC i China Mobile - brakuje danych z 2 akcji.

I tak, One Hyde Park jest mniej opłacalny pod względem doświadczenia niż China Mobile, to nie jest błąd ;) (chyba że admina XD).

Excel:
Kalkulator gangsters v3.13.xlsx
GoogleDocs:
GoogleDocs Kalk gangsters v3.13.xlsx

turoseq2

#29
Update odnośnie nowych wartości bonusu do zarobków za poziom i profesję.

Poziomy do 1800 bo na tę chwilę nie potrzeba więcej.
Dodatkowo, nowe akcje w arkuszu Szybkich Akcji - brak luki między HSBC a China Mobile (można nieprzerwanie zwiększać SA aż do 17 biliardów pkt).

Wersja klasyczna (Excel):
Kalkulator gangsters v3.20a.xlsx
Powyższa wersja zawiera nietestowaną jeszcze w pełni nową funkcję w Szybkich Akcjach - manualne wpisanie akcji i mnożnika (źródło danych). Nie powinna ingerować w pozostały szkielet kalkulatora.

Ta opcja nie jest jeszcze dostępna w wersji uniwersalnej (link poniżej).



Wersja uniwersalna (GoogleDocs):
GoogleDocs Kalk Gangsters v3.19a.xlsx

Jakby była jakaś pomyłka to proszę o priva na turoseq2.

#edit
Korekta @Brakoniecki, niepoprawne zarobki za poziomy 700-999