• Welcome to Gangsters.pl - Forum gangsterskie. Please log in or sign up.

Kalkulator - Gangsters

Zaczęty przez Mieciu Ziom, Czerwiec 11, 2009, 13:03:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dr. Beer

Kalkulator super ;];]


Mieciu nie chcę Tobie sprawiać problemów ale przydałby się taki który np wymienia najbardziej zwracające się biznesy i dziwki :d I czy te same opłacaja się jak kupujesz je poraz enty czy juz jakies inne ;] Oczywiście uwzględniając zwięszkenie o 5% zarobków poprzesz ring

huhu... ale roboty byś miał... xD

Mieciu Ziom

#16
A wiesz... miałem właśnie napisać dokładnie to co Ty chcesz, tyle tylko że jest drobny problem.
Jedni kupują biznesy od Kiosku do Salonu Samochodowego , a drudzy od Salonu Samochodowego do Kiosku.
Zamierzam napisać funkcję czasową, która mi obliczy którego dnia i o której godzinie będę miał kupione wszystkie biznesy od początku do końca i od końca do początku. Jak już będę wiedział w jakiej kolejności opłacalnie jest kupować to wtedy dam znać o tym w temacie i wtedy zabiorę się za docelową funkcję ;)

down: Bez problemu mogę napisać funkcję taką, która sortuje opłacalność biznesów wg współczynnika (zarobek / koszt zakupu)

Rosa777

#17
Jeśli dobrze myślę to wygląda to tak (po ilu dniach się zwróci dany biznes):

Biznes:            Za ile godzin się zwróci:            Ile to w dniach:             Koszt zakupu:                 1/h Zarobki

Salon                     937,5                                     39                         15.000.000                     16.000
Wieżowiec              947,8                                     39 1/2                   10.000.000                     10.550
Multikino                 952,3                                     39 3/4                    6.000.000                       6.300

Salon 2                   1125                                      46 8/10                 18.000.000                     16.000   
Wieżowiec 2            1137,4                                   47 4/10                 12.000.000                     10.550
Multikino 2               1142,8                                   47 6/10                  7.200.000                       6.300

Są to wartości przybliżone - Wg tego schematu zawsze od najdroższego się opłaca bo prędzej się zwróci zakup danego Budynku (wartości zarobków nie uwzględniają bonusu 10%) więc kiedy mamy wszystko do Wieżowca włącznie   a nie posiadamy salonu bardziej opłaca się wg mnie kupić najpierw salon niż wieżowiec2

Przykład jak to liczyłem dla pewności czy dobrze myślę

            Koszt     1hzarobek       Bo dzień ma 24h :P

Salon   15.000.000/16.000 = 937,5 / 24 = 39,0625


Mam nadzieję że się nie myle i ktoś to zrozumiał wogóle ;P





btw Jeśli już został poruszony temat kalkulatora to chciałem Mieciu zapytać się o "Opłacalność picia drinków" Wg niego przy max trzeżwieniu 100.00 zł opłaca się pić tylko do Sherry (2450 zł) x4 hmm i tu mnie ciekawi jak to liczyłeś że tak jest :P ?? W takim razie po co są pozostałe drinki ???? Jeśli się nie opłaca ich pić ?!?!?

Mieciu Ziom

#18
Wzór na opłacalność:
                                         (koszt wypicia całej kolejki drinków+koszt wytrzeźwienia)
średni koszt jednego drinka= ------------------------------------------------------------------------------ (te myślniki to jest dzielenie)
                                                             ilość drinków w całej kolejce

Tutaj obliczenia, tak żeby zobrazować działanie tego. Opłacalność jakbyśmy wypijali całą kolejkę:
kończąc na trzeciej Sherry - (51250+100000)/58)= ~2607.75
kończąc na czwartej Sherry - (53700+100000)/59)= ~2605.08 (najniższy koszt jednego drinka - największa opłacalność)
kończąc na pierwszej Tequili - (56500+100000)/60)= ~2608.33

Mam nadzieję, że już wszystko jasne ;)

Rosa777

Hmmm dzięki Mieciu od tygodnia nie mogłem wymyślić jak to obliczyć :P

ultrasDG


Tarnak


liksus

Hmm.. niech pomyśle. Kalkulator ma dość dobre opcje. Dopracowane i ogólnie zajebiście się nim liczy..;)
Ostatnio nawet mi pomógł no ale dobra.
Z niecierpliwością czekam na jeszcze jedną opcję, tzn. mam nadzieje, że nie będzie ostatnią. :D
No więc podsumowując, jest zajebiście..;)

Avalen

Zaje...fajne ;D ^^

Gratuluje Mieciu ! Xd

Meti


Agat

Fajnie nabijac posty? ;D, ostatni wpis jest z prawie miecha xD

Meti

Ale mi się spodobało :P To napisałem xD

yormundur1

zarąbisty kalkulator ja mam starą wersjie kalkulatora ale też mi się przyda ten stary:]

damianus

kalkulator dobra rzecz.. pomyslowe i chwala za to stworcy;D

Norberto

#29
Jak dla mnie super pomysł. :) Gratuluję.

od krzys077
Temat został ponownie otwarty na prośbę autora wątku.