• Welcome to Gangsters.pl - Forum gangsterskie. Please log in or sign up.

Kalkulator - Gangsters

Zaczęty przez Mieciu Ziom, Czerwiec 11, 2009, 13:03:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mieciu Ziom

Witam. Chciałem w tym temacie zaprezentować mój program (kalkulator) zaprogramowany w C++

Poniżej przykład działania poszczególnych funkcji
1.Średnia wartość jednego alkoholu

2.Zarabianie x pieniędzy

3.Opłacalność picia drinków

4.Zarobki

5.Walki

6.Majątek. Funkcja ukazuje w jakiej kolejności najlepiej kupować majątki. (Jakby ktoś nie wiedział jakie liczby do majątków wpisywać to http://thinkpron.ovh.org/gangsters/pomoc.txt)

7.Biznes & Dziwki.
Numery obiektów napisane tutaj http://thinkpron.ovh.org/gangsters/pomoc.txt

8.SV z ringu
Należy pamiętać, iż wyliczenia mogą się różnić od rzeczywistego SV o 1-2 punkty. Jest to spowodowane błędem w zaokrąglaniu

9.Nowe wzory *CIEKAWOSTKA*
Funkcja oblicza nam nasze nowe statystyki po wprowadzeniu pomysłu admina znajdującego się tutaj:
http://www.gangsters.pl/forum/index.php?topic=80.0

10.Kasa z energii // pomysł podsunął użytkownik Luki92

11.Silownia // pomysł podsunął użytkownik Luki92 & Mnich


http://thinkpron.ovh.org/gangsters/patent.exe - link do programu.

P.S. Mieciu Ziom

Edit: Wprowadzono obliczanie zarówno do konta PLUS jak i konta PRO
Edit2: Wprowadzano nową funkcję - obliczanie średniej wartości jednego alkoholu, powtarzanie pętli po wykonaniu jednej z dwóch funkcji, obliczanie czasu zarobienia "x" pięniędzy przy uwzględnieniu kosztu picia drinków w barze.
Edit3: Wprowadzoną nową funkcję - Opłacalność picia drinków.
Edit4: Wprowadzono nową funkcję - Zarobki.
Edit5: Wprowadzono nową funkcję - Walki, zmieniono formułkę tekstu wynikowego do funkcji Zarobki.
Edit6: Wprowadzono nową funkcję - Majątki
Edit7: Wprowadzono pokazywanie wzrostu x %, przy zakupie kolejnych rzeczy w funkcji Majątek
Edit8: Wprowadzono nową funkcję - Biznes & Dziwki [w. Beta]
Edit9: Dopisałem pętlę w funkcji Biznes & Dziwki która po wyświetleniu się pięćdziesięciu najbardziej opłacalnych inwestycji pyta o to czy chcemy zobaczyć kolejne inwestycje
Edit10: Wprowadzono do funkcji Biznes & Dziwki następujące rzeczy: liczbę w nawiasie informującą o ogólnym naszym wydatku na wszystkie dotychczas inwestycje; obliczanie dnia i czasu zakupu poszczególnych inwestycji; obliczanie naszych zarobków po zakupie każdej inwestycji; informację o opłacalności zakupu danej inwestycji (np. Jeżeli opłacalność wynosi 1600 tzn. że inwestycja zwraca się po 1600h)
Edit11:Wprowadzono nową funkcję - SV z ringu
Edit12:Wprowadzono nową funkcję (ciekawostkę) - Nowe wzory, wyrzucono z programu znaki polskie.
Edit13:Wprowadzono dwie nowe funkcje - Kasa z energii & Silownia
Edit14:Poprawiłem obliczanie SV z ringu po tym, jak kamizelki i bronie w grze zostały wzmocnione. Wprowadziłem limit posiadanej kasy w Siłowni - 10 bilionów.
Jakby ktoś miał pomysł na nową funkcję to niech napisze na priv albo w temacie. Postaram się skodzić ;)

Zawieszam dalszy rozwój kalkulatora aż do odwołania!

socker1

na dniach (jeżeli graczom ten kalkulator się spodoba) to wyślę wiadomość do wszystkich o Twoim programie, a Ty sam zostaniesz przeze mnie jakoś nagrodzony:P

Boss 94

Podoba mi sie ten kalkulator miałeś dobry pomysł     ;D

Con Vitos

Program ten to istne cudo! Na taki twór czekałem kilka miesięcy... Mam skrytą nadzieję, że Mieciu Project będzie kontynuować produkcję innowacyjnych programów ;)

PS.A ja osobiście jestem radosny po pachy, że mogłem uczestniczyć w w tajnej procesji testera nasuwając Ci parę świetnych pomysłów :)

sirkompik

mieciu resp za program... ogółem super... tylko dla mnie niestety nieużyteczny,bo ja bez tego porgramu wiem wszystko... począwszy od ilości energii w ogresie od 1dnia do 1 roku,kasy od 1 dnia do 1 roku,wejściówek od 1 dnia do 1 roku i innych tego typu duperelków.... wszystkie obliczenia zajęły mi 10-15 minut bez kalkulatora czy twojego czy zwykłego cyfrowego... ale musze powiedzieć że jak komuś nie chce się bawić w obliczenia to twój program jest super udogodnieniem...
POZDRAWIAM

KamilBossDS

dla mnie też jest nieużyteczny :P No ale programik spoko nawet bardzo;) Od przyszłego roku idę do szkoły informatycznej:D Może się coś nauczę, może sam coś napisze :D Hehe ;P Ale ogólnie zgodzę się z sirkompik ;P Prędzej bym polecił ten kalk który wydał TheeZ :P Pozdro :) I powodzenia w dalszym tworzeniu :)

Con Vitos

A ja bym polecił kalkulator obu panów, lecz nie będę jak Ci dwaj panowie wyżej zbytnio negować, gdyż programik mi się podoba, a nie jestem zbytnio nastawiony na jakieś kalkulatorki :) Ponadto warto zauważyć, że z każdym dniem program przybiera na sile, codziennie jest dodawana jakaś nowa opcja, nie jest to jednorazowy wybryk z nudów pisany. Program bardzo dokładnie uwzględnia zarobki z zaznaczeniem na wpływy z drinków oraz wydatki na owe drinki łącznie z trzeźwieniem, jeśli taka wola gracza. Więc jeśli ktoś nie lvluje tylko każdą energię wymienia na kasę - program jak najbardziej dla niego! ;)

MetodMan

Dobre jest to z opłacalnością picia drinków do tej pory piłem do martini i trzeźwienie, a w tym kalkulatorze wychodzi na to że jeszcze się opłaca czerwone wino i sherry:) oczywiście moje trzeźwienie wynosi 100k

sebastian

jesli ja bym byl adminm dostalbys chba z 500biletow
super kalkulatorek

arekk22


Annubis

Super.
Może lekka przesada z tymi 500 biletami w nagrode ale 30-50 mogło by być.
Pewnie dostał Konto Pro na rok  ;D

Mieciu Ziom

Cytat: sebastian w Czerwiec 15, 2009, 12:33:03 PM
jesli ja bym byl adminm dostalbys chba z 500biletow
super kalkulatorek

Przeczytałem i pomyślałem... Sebastian na admina! Co do ilości biletów to dostałem ich... 3 ;]

Nowa funkcja

sirkompik

hehe... wychodzi na to że nie opłaca się produkować udogodnień za opłaty od adminów... xD... minimum 10-15 biletów byś mógł za to dostać...

Mieciu Ziom

Wiesz... ja tego nie robiłem dla nagród. Po prostu robiłem to dla siebie, a że dostałem za to nagrodę to już inna sprawa. I tak jeden z biletów dałem koledze, który cenne pomysły i uwagi dodawał do mojego kalkulatorka.

TheeZ

:Mieciu_Ziom Gratulacje programu ; )
Naprawde dobra robota

:Adrian15 Tak z ciekawosci zapytam, jakie byly inne kalkulatory oprocz mojego i Miecia? No i co nie dzialalo w moim?