Autor Wątek: Sprawdzanie wyników Lotto  (Przeczytany 2747 razy)

konkursy

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6 021
Sprawdzanie wyników Lotto
« dnia: Maj 08, 2020, 17:32:11 pm »
Ten wątek dotyczy konkursu "Lotto - wygraj bilety" (nie mylić z konkursami typu "lotto - reflinki").

Gracz turoseq2 został wybrany jako osoba sprawdzająca wyniki "Multi Multi", które są codziennie typowane w wątku "Lotto - wygraj bilety". Jeżeli turoseq2 w ciągu 24h od momentu rozpoczęcia losowania nie przedstawi wyników w temacie Lotta to każdy gracz ma możliwość sprawdzenia ich i otrzymania Biletów.
Za poprawne przygotowanie wyników gracz otrzyma 2 Bilety (po wcześniejszej weryfikacji przez administrację gry). Oprócz tego każdy gracz ma możliwość sprawdzania Tygodniowego Rankingu Lotta (po ostatnim niedzielnym konkursie) w przypadku gdy toruseq2 ich nie przedstawi w ciągu 24h od niedzielnego losowania, za który przyznawane są 3 Bilety (również po wcześniejszej weryfikacji wyników przez administrację gry). Poniżej zasady sprawdzania wyników konkursu "Lotto - wygraj bilety".


Codzienne losowania:


1. Gracz, który jako pierwszy po 24h od zakończenia czasu obstawiania wyników (czyli po godzinie 21:49:59 dnia następnego) doda post w temacie "Lotto - wygraj bilety" o treści typu "Sprawdzam wyniki" ma prawo przygotować wyniki z danego losowania w ciągu 1 godziny od daty zamieszczenia swojego postu.


2. Jeżeli gracz w ciągu 1 godziny od momentu dodania postu "Sprawdzam wyniki" nie przedstawi w temacie "Lotto - wygraj bilety" pełnych wyników (sprawdzanie trwa zazwyczaj około 15-30 minut) wtedy dowolny inny gracz może dodać post "Sprawdzam wyniki" dzięki czemu będzie miał prawo sprawdzenie ich w ciągu 1 godziny od momentu dodania swojego postu.

Dla przykładu:

W poniedziałek o 21:50:00 odbyło się losowanie Multi Multi. Gracz turoseq2 w ciągu 24h nie przedstawił wyników na forum. Gracz A we wtorek o godzinie 21:50:12 dodał post o treści "Sprawdzam wyniki", ale nie przedstawił wyników do godziny czasu, czyli do 22:50:12. Gracz B o godzinie 22:50:27 dodał post o treści "Sprawdzam wyniki" dzięki czemu ma czas do 23:50:27 na przedstawienie wyników w temacie konkursu (jeżeli tego nie zrobi, to następnie pierwszy gracz który zgłosi chęć sprawdzenia wyników po 23:50:27 będzie miał godzinę czasu na przygotowanie wyników i ich upublicznienie, itd.).


3. Wyniki losowania należy przygotować w następujący sposób:

a) w pierwszej kolejności powinno się spisać wszystkich użytkowników, którzy od godziny 21:50:00 (dnia poprzedniego) do 21:49:59 (dnia losowania) dodali post z swoimi typowaniami na losowanie,

b) w drugiej kolejności należy sprawdzić czy przypadkiem któryś z graczy nie dodał podwójnie swojego typowania (najlepszy jest do tego excel),

c) następnie należy sprawdzić wylosowane liczby na oficjalnej stronie lotto.pl (Multi Multi) sprawdzając datę losowania czy jest prawidłowa,

d) w następnej kolejności należy porównać wylosowane liczby do tych podanych przez użytkowników (tutaj trzeba sprawdzać, czy gracz nie edytował swojego wątku po czasie typowania oraz czy przypadkiem nie obstawił więcej liczb niż 10) oraz zapisywać je (w notatniku lub excelu) przy nicku danego użytkownika,

e) po sprawdzeniu wszystkich ilości trafień użytkowników należy posegregować listę typujących graczy według największej liczby trafień (pamiętając przy tym również o kolejności alfabetycznej),

f) na samym końcu w temacie "Lotto - wygraj bilety" należy upublicznić wyniki w których należy podać dzień losowania (np. wtorek 12.05), wylosowane liczby oraz listę graczy z ilością trafień).


4. Po upublicznieniu przez gracza wyników losowania w ciągu 72h (zazwyczaj do 24h) wyniki będą zweryfikowane przez administrację (sprawdzimy kilka wybranych użytkowników). Jeżeli wyniki będą poprawne to gracz sprawdzający otrzyma 2 Bilety.Tygodniowy Ranking:

1. Gracz, który jako pierwszy po upublicznieniu niedzielnych wyników Lotta (przez dowolnego gracza) doda następnie post o treści typu "Sprawdzam ranking" (nie wcześniej niż w poniedziałek od 21:50:00) ma prawo przygotować Ranking Tygodniowy (w ciągu 1 godziny od daty zamieszczenia swojego postu) obejmujący punktację graczy od poniedziałku do niedzieli.


2. Jeżeli gracz w ciągu 1 godziny od momentu dodania postu "Sprawdzam ranking" nie przedstawi w temacie "Lotto - wygraj bilety" pełnego Rankingu (sprawdzanie trwa zazwyczaj około 15-30 minut) wtedy dowolny inny gracz może dodać post "Sprawdzam ranking" dzięki czemu będzie miał prawo sprawdzenie ich w ciągu 1 godziny od momentu dodania swojego postu.

Dla przykładu:

Gracz turoseq2 nie przedstawił wyników oraz Rankingu do poniedziałku 21:50:00. Gracz A w poniedziałek o godzinie 21:50:00 dodał post o treści "Sprawdzam wyniki", a następnie o 22:15:17 dodał post z niedzielnymi wynikami Lotta. Następnie ten sam gracz A (lub dowolny inny) o godzinie 22:15:18 dodał post o treści "Sprawdzam ranking", ale nie przedstawił pełnego rankingu do godziny czasu, czyli do 23:15:18.
Gracz B o godzinie 23:15:19 dodał post o treści "Sprawdzam ranking", dzięki czemu ma czas do 00:15:19 na przedstawienie pełnego rankingu w temacie konkursu (jeżeli tego nie zrobi, to następnie pierwszy gracz który zgłosi chęć sprawdzenia tygodniowego rankingu po godzinie 00:15:19 będzie miał godzinę czasu na przygotowanie wyników i ich upublicznienie, itd.).


3. Tygodniowy Ranking należy przygotować w następujący sposób:

a) w pierwszej kolejności należy wrzucić do notatnika lub excela wyniki losowań obejmujących 7 dni (od poniedziałku do niedzieli), a następnie w excelu posortować nicki graczy z przypisaną ilością trafień według alfabetu,

b) w drugiej kolejności należy obliczyć przy każdym nicku gracza łączną ilość trafień z wszystkich losowań oraz przypisać do jego nicku ostateczny wynik,

c) po sprawdzeniu wszystkich ilości trafień użytkowników z całego tygodnia należy posegregować listę typujących graczy według największej liczby trafień (pamiętając przy tym również o kolejności alfabetycznej),

d) na samym końcu w temacie "Lotto - wygraj bilety" należy upublicznić Tygodniowy Ranking w którym należy podać zakres dat losowań (np. 12.01 - 18.01), z listą graczy wraz z ilością trafień z całego tygodnia.
Pozostałe:

Administracja gry zastrzega sobie prawo do wykluczenia dowolnego gracza od sprawdzania wyników co może wynikać głównie z braku rzetelności ich sprawdzania (błędy lub deklaracja bez pokrycia sprawdzania wyników).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2021, 11:26:28 am wysłana przez konkursy »