• Welcome to Gangsters.pl - Forum gangsterskie. Please log in or sign up.

Biznes i dziwki - pytanie :)

Zaczęty przez Resst, Kwiecień 01, 2012, 22:51:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Resst

Witam. W podpiętym temacie jest napisane, jeżeli mamy już po 11 dziwek to każdego biznesu kupujemy po 1.
Czyli - jeżeli będę miał po 110 dziwek to biznesów 10? Trochę nie zrozumiałe to dla mnie więc pytam, jestem slaby z matmy ^^

Leon Zawodowiec

110 dziwek biznesów 100
Zależność nie jest wielkrotnością tylko x+10

Don Tusk

Nie x + 10 ale 2x + 10. 
Np kolejne Malinki (zysk 5zł/h) kosztują o 500 zł drożej, a kolejne kioski (taki sam zysk) są droższe o 1 000. Czyli druga Malinka kosztuje tyle co pierwszy kiosk.

c4ash

Nie 2x+10 a 2x+9!

B: 1  to masz 2*1+9=11
B: 2 to masz 2*2+9=13

Zgadza sie teraz? Pierwsze 11 dziwek, potem ich ma byc 13.

FoxKantor

hm sposobem że każdej po 11 a potem i biznes i 2 dziwki opłacało się na g1, na g2 trzeba więcej dziwek bo alfonsy są :)

c4ash

Tyle, ze alfons dodaje tylko %, ktory sie zmniejsza im wiecej masz alfonsow. Np. 1 alfons dodaje 10%, drugi tego samego rodzaju daje 8%, a trzeci 3%. Nikt jeszcze nie wpadl jak alfonsow obliczyc, aby budowanie bylo optymalne. Co wiecej, przy malej ilosci dziwek nie oplaca sie inwestowac za duzo w alfonsow. Dlatego dla uproszczenia przyjmuje sie wlasnie ten schemat 11 - 1 | 13 - 2


c4ash

Dzieki noob! Tylko wez strone popraw, bo reklama zaslania troche + dodaj widoczne ramki, bedzie lepiej widac :)

noob122

tabelka poprawiona,
a z reklama to nie wiem co mozna zrobic. probowales na innej przegladarce?