• Welcome to Gangsters.pl - Forum gangsterskie. Please log in or sign up.

WALKI GANGÓW i NAPADY - Dodatek Aktywności

Zaczęty przez Wyplacalni.p, Sierpień 03, 2015, 22:33:16 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Czy chcesz wprowadzenia do gry pomiaru aktywności członków gangu?

Zdecydowanie Tak
68 (81%)
Zdecydowanie Nie
6 (7.1%)
Może być
10 (11.9%)

Głosów w sumie: 84

kamil1448

tak dokładnie by szefowie wiedzieli ile danego dnia klikła dana osoba walka gangu w tedy  ludzi nie aktywnych mozna by było wywalić z gangu a przyjąć tych co na prawde graja  bo teraz jest tak ze kazdy mowi ze on robi dzienie po 10 walk gangu a  zarobki sie do tego nie zgadzają by było wiadomo ile dana osoba  zrobiła zysku  do gangu w tygodniu 

admin

Na obecną chwilę proponujemy mierzyć takie zdarzenia:


1. Rozbudowa dragu
2. Rozbudowa budynku
3. Rozpoczęcie napadu grupowego
4. Udział w napadzie grupowym
5. Rozpoczęcie walki gangu
6. Udział w walce gangu
7. Rozpoczęcie napadu na dzielnicę
8. Udział w napadzie na dzielnicę

Wstępnie - za każde takie zdarzenie gracz otrzyma jeden punkt. Punkty sumowane są w danym okresie - proponujemy miesięczny okres, po którym licznik punktów będzie zerowany, a wynik z poprzedniego miesiąca wyląduje w historii (żeby można było śledzić jak gracz zmienia swoją aktywność w czasie).
Każdy członek gangu będzie widział aktywność innych członków (w tym swoją).

Prosimy o komentarze/uwagi na temat tej propozycji.

Pozdrawiamy,
Załoga Gangsters.pl



Wyplacalni.p

Poprawka admina wygląda na bardzo ciekawą propozycję...
A jakby tak złączyć 2 możliwości w jedną ? Było by bardzo ciekawie...

A dodajmy do tego 3 gwiazdki

Czerwone 3 gwiazdki - Nieaktywny
Pomarańczowe          - Aktywny Inaczej
Zielone                      - Bardzo aktywny

Każda gwiazdka będzie sie zmieniała w trakcie dużej aktywności 3 stopniowo.
Teraz mi to wpadło, żeby można było Optymalnie Dodać.

Mogę zrobić Proporcjonalną tabelkę jak mogła by ona wyglądać mniej więcej, aby zoobrazować, ale proszę odpowiedzieć którko i na temat:
"Proszę o przedstawienie tej Tabelki"
Jak będzie dużo osób chciało, to zrobię, ewentualnie na prośbę admina.
Dziękuję za uwagę.

admin

Gwiazdki i inne bajerki to już dodatki, na tę chwilę proszę o informację zwrotną na temat zbieranych zdarzeń i punktacji.

silo1992

Proponował bym okres czasu tydzień, max dwa tygodnie, miesiąc to dość długi okres moim zdaniem na sprawdzanie takiej aktywności.

Punkty będą liczone oddzielnie do każdego wymienionego punktu (np. rozpoczęcie napadu 10pkt, udział w napadzie 10pkt, udział w walce gangu 7pkt) czy będzie to suma wszystkich rzeczy za które by się je zdobywało( w tym przypadku widzimy tylko informację o zdobytych 27pkt)?

Wyplacalni.p

Szanowny Kolego, wyraźnie pisze że byłoby to na 2 strefy dzielone: Tygodniowe i Miesięczne, lub 3- Strefowe : Tygodniowe, Dwutygodniowe i Miesięczne - Ogólne Statystyki.

admin

Można wybrać tylko jeden okres - propozycje w stylu 'milion różnych kombinacji' odpadają.
Z punktu widzenia systemu minimum to tydzień.

Co do kategorii to proponujemy sumy w takich kubełkach:

Inwestor:
1. Rozbudowa dragu
2. Rozbudowa budynku

Killer:
3. Rozpoczęcie napadu grupowego
4. Udział w napadzie grupowym
5. Rozpoczęcie walki gangu
6. Udział w walce gangu
7. Rozpoczęcie napadu na dzielnicę
8. Udział w napadzie na dzielnicę

Będzie widać tylko sumę w danym kubełku - czyli np:
Tydzień 51 | Gracz XYZ | Inwestor 27pkt | Killer - 104 pkt

silo1992

Ja jestem za tygodniowym okresem.
Osobiście nie widzę sensu tworzenia "kubełka" inwestor z takiego względu, że Inwestor i Biznesmen i tak mogą tylko po jednej rzeczy robić i w sumie jest to informacja dość widoczna bo widać jak budują się dragi lub budynki, te role są i tak tylko pojedyncze w gangu także to można by pominąć. Lepszym rozwiązaniem było by zrobienie oddzielnych kubełków 1. z sumą za walki gangów 2. z sumą za napady grupowe:

Tydzień 51 | Gracz XYZ | Napady grupowe 27pkt | Walki gangów - 104 pkt

ewentualnie dodać jeszcze na końcu | Suma: 123 pkt

kosiarz2705

Zgadzam się z przedmówcą ;) budynki nie warto zaliczać do aktywności, tylko walki i napady gangowe :)

Wyplacalni.p

Szkoda że nie może być tak że tydzień i 2 Tygodnie, na jako Statystyki.
Czyli też jeżeli ktoś jest inwestorem, to też będzie widoczne ?
Już lepiej po nickach - Nazwach użytkownikach.
Budowniczowie co budują, to nie musi być że ile wybudował, tylko tyle żeby było widoczne ile naparów zrobił w danym dniu, tygodniu i w ciągu dwóch tygodni, lepiej nam to zobrazuje, jak fajnie było by widoczne ile w ciągu danego dnia zrobił, tygodnia i ogółem pełne statystyki w miesiącu.
Widzę że Admin wprowadza dodatkowe punkty, ale nie wyjaśnił nam czego mają się tyczyć i do czego będą one liczone.

silo1992

Mi przyszło do głowy żeby zrobić jeszcze stopnie punktowe w gangu na takiej samej zasadzie jak są w tournamentach tylko oczywiście z adekwatną ilością punktów względem ich zysku które dodawały by np. +1% do zarobków z gangu tylko dla indywidualnego gracza a nie ogólnie do zarobku gangu (tzn. gang ogólnie zarabia 400/h zdobywając stopień za punkty gracz miałby +1% czyli 404/h) obowiązujące tylko w będącym gangu (tzn zmiana gangu = reset punktów) myślę, że podniosło by to aktywność graczy zarówno w gangach jak i ogólnie w grze bo jak wiadomo każdy dąży do jak największych zarobków - to by było też jednym z rozwiązaniem na ich podniesienie, a zależało by tylko i wyłącznie od gracza = nagradzało by ich aktywność :)

admin

Punkty będę tylko informacyjne - wszelkie inne pomysły rozbudowy tego o kolejne profity na tym etapie ucinamy (ale nie wykluczamy dodania tego w przyszłości).
Wg waszych uwag widzimy takie kubełki:

1. Aktywność w Dzielnicach - 2 pkt za rozpoczęcie ataku, a 1 pkt za udział w ataku
2. Aktywność w Napadach - 2 pkt za rozpoczęcie napadu, a 1 pkt za udział w napadzie
3. Aktywność w Walkach Gangów - 2 pkt za rozpoczęcie walki, a 1 pkt za udział

Punkty będą się sumować w ciągu tygodnia, na koniec tygodnia będę resetowane (ale będzie można przejrzeć historię).

@Wyplacalni.p - strasznie mieszasz, próbujemy złapać o co chodzi, a Ty co chwilę zmieniasz zdanie i wprowadzasz nowe rzeczy - proszę trzymać się zakresu tej funkcjonalności.

@All - proszę o komentowanie powyższej propozycji.

MagicLa

Według mnie, powinny być punkty przyznawane tylko za udział, ponieważ najczęściej zdarza się, że to szef gangu rozpoczyna napady, więc będzie miał najwięcej pkt ze wszystkich. I czy w takim wypadku osoba która rozpocznie np. napad dostanie 3 pkt ? (2 za rozpoczęcie i 1 za udział ?

Wyplacalni.p

Każdy kto rozpocznie napad, każdy kto będzie w nim uczestniczył, dzięki temu widzimy kreatywność tej osoby w Aktywności.

@Magiczna Przecież tych punktów i tak nie wymienisz, ani nie dostaniesz nic za to, punkty są po to, aby było widać Aktywność Osób.

silo1992

Jak dla mnie kubełki optymalne, wszystko jest to co potrzebne :) pytanie jeszcze w jakiej formie będzie to prezentowane? będzie to jakaś cotygodniowa informacja w wiadomości czy będzie się dało gdzieś to w zakładce gangu przeglądać, jak tą kwestię widzi Administracja?