• Welcome to Gangsters.pl - Forum gangsterskie. Please log in or sign up.

arkusz do SA, ST, SR i SV (liczy stats`y dla każdej broni, kamy i majątku)

Zaczęty przez rydzyk_kozak, Luty 23, 2010, 00:02:05 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

rydzyk_kozak

Jeśli ktoś ma życzenie pobawić się moim arkuszem kalkulacyjnym do obliczania SA, ST, SR i SV....
(Bardziej przydatny dla początkujących, ale kto wie.... może się przyda i Tobie...)
Proszę o wyrozumiałość (to tylko arkusz -nie program).
Uwagi i sugestie mile widziane ;)

Wersja 1:
*oblicza SA, ST, SR i SV w różnych wariantach,

Wersja 2:
+ dodano do obliczeń ulepszenie majątku (+% z bonusów)

25 luty 2010r
+ odblokowane pakowanie na siłowni,  (oraz usunięty błąd +% do sauny)

26 luty 2010r
Wersja 3:
+ oblicza SV przeciwnika na podstawie siły ataku (SR) z ringu,
+ zawiera listę przeciwników, którą można uaktualniać.

Pobierz aktualną wersję arkusza: gangsters_ver3.rar - do otwarcia pliku niezbędny jest excel - z pakietu office`a microsoft windows

Kolega Veldrin na bazie arkusza stworzył program: Gangsters_kalkulator.rar

Zastanawiam się nad sensem dalszej rozbudowy arkusza, bo nie wiem jak wiele osób jest tym zainteresowanych...

Mam w planie stworzyć obszerną zakładkę zarobki, gdzie po zaznaczeniu stanu posiadania dziewczyn i majątku zliczane byłyby aktualne zarobki z uwzględnieniem konta PLUS/PRO (niezbędne do symulacji), oraz wiedzielibyśmy ile kasy stracimy jeśli utracimy konto PLUS/PRO. Do tego % bonusu z ringu do zarobków (tak jak obecnie % do majątku)... Oczywiście pełne zakupy dziwek i biznesów ( tak jak obecnie majątek, broń i kamizelka) z uwzględnieniem stopy zwrotu inwestycji w godzinach, oraz ze wskazaniem kilku pierwszych pozycji z najlepszą rentownością. Informacje jakie moglibyśmy dodatkowo uzyskać to ile dotąd wydaliśmy kasy na obecnie posiadane dziewczyny i szałasy (obecnie obejmuje siłownię, broń z kamizelką i majątek). Można by pokusić się o wyliczenia typu: ile wysłać przelewów, lub sms-ów do uzbierania odpowiedniej kasy na zakup wybranego przybytku, czy siłowni lub jak długo będzie spływać kasa na ten zakup. Dodatkowa zakładka mogłaby rozliczać bar z wejściówkami (choćby z uzyskania wejściówek po smsie), punktami energii i wiadomo cenami trunków...

Każdego z nas interesuje symulacja jak sądzę, a więc ważna jest możliwość w szybkim czasie zaznaczenia, odznaczenia jednej bądź kilku danych, oraz równie prosta zmiana ilości biznesów czy dziewczyn co pozwoli dobrze inwestować środki. W każdej fazie gry, w różnym okresie czasu i na różnym lvl-u skupiamy się na innych wartościach - o tym wiedzą najlepiej bardziej zaawansowani gracze.

Nie mniej bez wyraźnej potrzeby graczy nie podejmę się dalszej rozbudowy, bo wymaga to wiele czasu i przemyśleń...
Pozdrawiam

Adrian

heh fajne fajne ale przydałoby się dodać +% z ringu do majątku :P


W_S_D

ciekawy arkusz:) proponuje CI jeszcze dodac zakladke dzieki ktorej beda mogli gracze obliczac SV przeciwnika korzystajac z jego stat zdobytych na ringu:) napewno znasz wzor wiec do roboty:)

Veldrin

mozna znac wzory ale jak sie nie wie jaka kto ma bron itp. to nic sie nie zrobi, moze kiedys przerobie ten arkusz (za pozwoleniem autora) na program

@edit

wezme sie za to od 1 marca, bo za 12h jade na 18-stke do kuzyna i obawiam sie ze nie wyszloby to mi na dobre

rydzyk_kozak

...., a nie można przyjąć, że ma najlepszą broń ? 8)

Cytat: Veldrin w Luty 26, 2010, 23:36:07 PMmoze kiedys przerobie ten arkusz (za pozwoleniem autora) na program
- bardzo proszę.

Veldrin

a ja z niecierpliwoscia czekam na nowe opcje do arkusza, a za ten programik jak juz mowilem wezme sie od jutra

rydzyk_kozak

Cytat: Veldrin w Luty 28, 2010, 19:50:51 PM
a ja z niecierpliwoscia czekam na nowe opcje do arkusza, a za ten programik jak juz mowilem wezme sie od jutra

Jeśli potrzebny będzie Ci kod do arkusza, pisz na priv.

Napisz jeszcze jakie opcje widziałbyś w arkuszu (choć teraz będę miał mniej czasu, żeby coś "dorabiać")


Adrian


Veldrin

za literowki karac nie bede ;p
a co to prac nad programem to jest dobrze, mam 2 kumpli ktorzy pomagaja i jakos to idzie


Veldrin

a ja czekam na aktualizacje arkusza od rydzyk_kozak ;P co do programu to wczoraj pojawily sie kolejne 2 funcje, pozostaly jeszcze 2, moze dzis zrobie moze w piatek (jutro nie moge gdyz ze zkoly wracam ok. 22 i jeszcze lekcje trzeba odrobic ;/)

@edit

z wiadomosci zarowno w grze jak i tu na forum wnioskuje iz wiele osob oczekuje na program, dlatego mam przyjemnosc oglosic ze pozostala jeszcze 1 funkcja (nie ukrywam ze najtrudniejsza do wykonania) ale do piatku powinienem skonczyc (podostaje jeszcze kwestia zlozenia kalkulatora w calosc ale to zrobie na koncu)

@edit2

do: rydzyk_kozak

Co do nowych funkcji dla arkusza to nie wiem, nie jestem zbyt pomyslowy, mam co prawda swoj arkusz do wszystkiego co mi potrzeba ale przerobienie tego na program to minimum 2-3 tygodnie pracy

@edit3

dzis juz nie zdaze zrobic, niestety, jesli uda mi sie znalezc z godzinke jutro to dokoncze, ale jezeli jutro sie pojawi kalulator to nie wczesniej niz ok. godz. 21, a jesli nie to w piatek juz bedzie

@edit4

Jednak czasu nieco znalazlem dzis, obiecany programik znajduje sie do pobrania pod linkiem znajdujacym sie w 1. poscie
wszystkim uzytkownikom kalkulatora zycze oczywiscie jak najmniej (wlasciwie to 0 bledow) zwiazych z kalkulatorem i oczywiscie nie spalenia procesora (chociaz nie wiem na czym tu mozna go spalic :D)

rydzyk_kozak

Super !!
Veldrin, szczerze mówiąc myślałem, że dorzucisz jeszcze jakieś guziki w Javie i powstanie coś na zasadzie windowsowego kalkulatora..bo ja akurat jestem wzrokowcem i lubię guziołki/kolory :)

Proponuje wstawić kilka pętli - mianowicie kiedy chcę policzyć ile kasy na przypakowanie tylko morale powinienem mieć możliwość zmiany tylko tego nie przechodząc kolejno przez siłę, wytrz., MORALE a potem resp. Lub moje staty powinny zapisywać się jako zmienne w pliku txt -choćby, a po uruchomieniu winny zostać wczytane do ewentualnej zmiany.
Dobrze by było niezależnie od tego co chcę policzyć, aby np w prawym górnym rogu wyświetlały się aktualne moje policzone dane...
Nie wiem czy napisałem zrozumiale - sam nie mam czasu zająć się podobnym programem, a arkusz to akurat na mój użytek powstał :D

Veldrin

tzn. napisales nieco zagmatfanie ale zrozumialem (za 5 razem ;D), guziki w javie - moze kiedys, aktualnie nie mam czasu niemal wcale, co do petli to ja to zrobilbym nieco inaczej ale zasady dzialania bym nie zmienil tylko znowu brak czasu (ale jak cos to to pierwsze w kolejnosci do zmiany), wyswietlanie aktualnych danych caly czas - zobacze co da sie zrobic (oczywiscie w resztkach wolnego czasu), co do pliku txt i zapisywaniem danych a nastepnie wczytywaniem ich, to jeszcze nie doszedlem do tego jak to zrobic, moze ktos z gangsterow jest lepiej obyty w programowaniu (C++) i bylby sklonny wytlumaczyc to (na priv w grze - nick Veldrin), czy cos pominalem?